sticky

  • wydarzenia
  • galeria
  • portfolio

wtorek, 12 marca 2013

Rysujemy dziecięcą twarz - proporcje :)

Czyli jak ustalam kąt nachylenia twarzy oraz resztę proporcji :)


Niektórzy pomyślą może , że powtarzam się z tematem , ponieważ na temat proporcji już pisałam , jednak zapewniam , że teraz będzie o wiele ciekawiej ponieważ zamierzam uzupełnić obecnego posta o coś więcej ;) Na podstawie nowej pracy , którą opublikuję już wkrótce ,chciałabym omówić temat bardzo przyjemny , a mianowicie kwestię rysowania dziecięcej twarzy :) Niektórzy twierdzą , że rysowanie twarzy dziecka jest trudne . Nic bardziej mylnego :) Z pewnością  różni się ona ogólnymi rysami od twarzy dorosłego , ale jednak nie jest to takie skomplikowane :)
Tym razem będę omawiać portret twarzy ustawionej en face ( czyli widzianej z przodu) , lekko przechylonej na lewo. Jak sobie poradzić z rozrysowaniem elementów twarzy i prawidłowego pochylenia? Przede wszystkim trzeba sobie przyłożyć ołówek wzdłuż linii nosa i ocenić sobie jego kierunek oraz kąt . Potem przykładamy ołówek do bocznych linii twarzy , i sprawdzamy czy są równolegle ułożone do linii nosa . Zerknijcie na poniższy filmik :


Mam nadzieję , że filmik przybliżył nieco całą sprawę . Istotne jest również by pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu linii poziomych twarzy (tj. linii , na której znajdują się oczy , czubek nosa i usta ) . Muszą być w odpowiedniej odległości od siebie . Dla ułatwienia można zmierzyć sobie odległość od linii brwi ( punkt pomiędzy brwiami) do linii czubka nosa , i przyłożyć ją  do odległości od czubka nosa do dolnej linii brody . 


Tak jak to widać na rysunku powyżej :) Odległości powinny się ze sobą mniej więcej zgadzać ;)
W zasadzie wyznaczanie w ten sposób proporcji można zastosować także do twarzy osoby dorosłej . Z tą jedna małą różnicą , że twarzyczki dziecięce są bardzo krąglutkie i pulchne :) Tak jak ich dłonie . Na to też trzeba zwracać uwagę kiedy zaczynamy rysować portret dziecka :) Brak uwydatnionych kości policzkowych, pulchne polisie i delikatnie zarysowane noski to cecha charakterystyczna :)
Cóż , dzisiaj było krótko i zwięźle , za to następnym razem będzie trochę więcej ;)


1 komentarz:

  1. Your writing skill is amazing because only some writers can lead the readers with them and show what secrets are hidden in human minds, hats off and cheers.

    OdpowiedzUsuń

----