sticky

  • wydarzenia
  • galeria
  • portfolio

wtorek, 4 lutego 2014

Akwarele kontra alkohol

Czyli jak wódka działa na farby wodne ?


No, moje miśki, dzisiejszy post będzie trochę pijany :P Dowiecie się jak alkohol, a konkretnie wódka, wpływa na pracę z akwarelami. Nie zawsze się ten trick przydaje i nie do każdej pracy pasuje, ale warto się z nim zapoznać ponieważ czasami bywa bardzo pomocny. W zasadzie poza naszą pracą i wódką to niczego więcej do szczęścia nam nie potrzeba. Od czego zacząć ? Od początku :) Odlewamy sobie do niewielkiego pojemniczka odrobiny wódki, ponieważ z butelki będzie nam ręką nieco ciężko manewrować. Następnie maczamy czubek palca w wódce i kropimy powierzchnię pokrytą farbą. 
Pamiętajcie żeby kropić alkoholem farby kiedy są jeszcze mokre. Im bardziej mokre tym bardziej widoczny efekt. Na suche niestety ta sztuczka nie zadziała. 
W kontakcie z alkoholem na papierze powinny utworzyć się jasne kręgi. Czasem można skropić to samo miejsce kilkakrotnie aby wzmocnić efekt. Albo zwyczajnie jedno obok drugiego, według uznania. 


Po zakończonej czynności czekamy aż farba wyschnie a potem cieszmy się z efektów i pracujmy dalej.
Obok fragment pracy "Polne Maki", w której zastosowałam pomocniczo wódkę aby uzyskać efekt majaczących gdzieś w oddali latawców. Chociaż pomysłów na użycie wódki może być wiele, można wykonać kropki na ubraniu, efekty tła, albo elementy pejzażu. Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać. A uzyskać możemy wiele jeżeli wiemy co chcemy :) 


 Macie teraz o jeden trick więcej w łapkach do wykorzystania. A będziecie mieć jeszcze więcej ;)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

----