sticky

  • wydarzenia
  • galeria
  • portfolio

niedziela, 2 czerwca 2013

Prosty sposób na tło w ołówku

Tło Delikatne :)

Ostatnio była mała teoria , a teraz będzie mała praktyka :P Omówiłam już najczęściej używane przeze mnie formy tła, a teraz chciałabym zacząć omawiać praktykę z nimi związaną. Naturalnie na początek zaczniemy od pierwszego przykładu tła delikatnego. Następne przykłady dokładnie omówię w innych terminach ponieważ obiecałam na najbliższy tydzień oleje :) Przepraszam za taką kolejność albo raczej jej brak, ale wszystko zależy od materiałów, które mam przygotowane na posty :). Niektóre potrzebują więcej czasu a niektóre mniej :)
Zaczynamy więc od krótkiego omówienia tej pierwszej techniki. Przede wszystkim jest ona szybka i wygodna jeżeli zależy nam na ekspresowym wykonaniu portretu i nie tylko. Można ją zastosować do wszystkiego co rysujemy i przede wszystkim umożliwia nam bardzo ciekawe rozwiązania techniczne z gumką do mazania. Tego typu tło charakteryzuje się tym, że nakładamy je bardzo delikatnie, toteż jasne refleksy na skórze, czy kosmyki włosów można świetnie uwydatnić, a co za tym idzie ołówek nie ulega rozmazaniu i nie trzeba poprawiać wielokrotnie tych samych ruchów ręką by otrzymać czystą linię :).
Dobrym przykładem świecą poniższe prace.

                 
                                   Barocque Rock                                                 Loczki

Ten szybki sposób sprawia, że praca nie wydaje się pusta. Portret bez tła jest mało atrakcyjny i można odnieść wrażenie, że czegoś mu brakuje a taka forma wypełniania przestrzeni, nie tylko dodaje walorów rysunkowi, ale także nie zaburza kompozycji pierwszoplanowych.


Po obejrzeniu filmiku chyba wszystko zostało wyjaśnione :) W razie wątpliwości pytać, zawsze służę pomocą. Przed nami jeszcze dwa kolejne przykłady tła w ołówku, ale to chyba będzie musiało poczekać do następnego tygodnia :) Teraz wchodzą oleje na tapetę. :) A 'propos tapet, ja mam na pulpicie Tomb Raidera survival edition a wy ? :D


4 komentarze:

----