sticky

 • wydarzenia
 • galeria
 • portfolio

wtorek, 25 czerwca 2013

Ilustracje - praca magisterska....

Bo kiedyś w końcu kończyło się te studia :) 

Znowu paskudztwo za oknem, się ostatnio porobiło....Przedziwna ta pogoda, komary mnie pozjadały i teraz cierpię strasznie, ale kto nie cierpi po komarach. Małe krwiopijcze paskudztwa :P No i tak się zastanawiałam, co byście mi się wszyscy nie pospali przed monitorami, pomyślałam sobie, że dzisiaj nie będzie teorii. Ostatnio ta teoria może niektórych przytłaczać dlatego dzisiejszy post będzie czymś w postaci intermedium a przy okazji poruszę kwestię tematu, którym chciałabym się z wami podzielić :) :):):). 
Niektórzy z was może pisali już prace magisterskie, albo mają ją już dawno za sobą tak jak ja, albo jest ona dopiero przed wami. Wybór tematu pracy magisterskiej to rzecz do dokładnego przemyślenia, ponieważ poza tym, że się zdecydujemy na dany temat, musimy mieć pewność co do ilości istniejących tekstów źródłowych i pomocy, z których będziemy czerpać naszą wiedzę. Ja oczywiście jak zwykle poszłam na Hard Core :P  Wybrałam sobie temat, do którego  szukanie źródeł okazało się być wyczynem nie lada :P Ale udało mi się, pomimo przeszkód na drodze jakie napotkałam. Naturalnie jako, że uważam siebie za osobę twórczą postanowiłam sobie ten ból poszukiwań odbić na czymś przyjemnym, co mogłoby dotyczyć pracy magisterskiej i wpadłam na pomysł aby wykonać do niej ilustracje odnoszące się do dramatów, które omawiałam i analizowałam w pracy. :) Naturalnie temat mojej pracy brzmiał : "Wizerunek Piekła w Misterium". :) Dla niewtajemniczonych - jestem po teatrologii. ;)  Tak więc moi drodzy, zabrałam się za ten wizerunek w sposób następujący : Wykonałam kilka ilustracji, z których każdą umieściłam przed nowym rozdziałem, a także wykonałam kilka ilustracji obrazujących moment zstąpienia Jezusa Chrystusa do piekieł, przy czym bardziej swoją uwagę skupiłam na biednych diabłach. Z podkreśleniem słowa " biednych", jako że w dramatach piekło przedstawione zostało w wizerunku lekko prześmiewczym i na rysunkach postanowiłam zachować takowy charakter :) 
Tak więc poniżej widoczne są ilustracje, które otwierały temat każdego z poszczególnych rozdziałów. Na każdej widoczny jest jeden diabełek, który ( zresztą jak wszystkie diabły na ilustracjach ) ma budzić sympatię. Przy każdym z  nich znajduje się ułożona przeze mnie definicja każdego z charakterystycznych elementów piekła :) 
Ilustracje naturalnie do powiększenia :)Na samym końcu pracy natomiast, umieszczone zostały scenki rodzajowe, tak jak już wcześniej wspomniałam, dotyczące zejścia Chrystusa do piekieł i chaosu, który się w związku z tym w piekle rozpętał. :) Scenki zostały wzbogacone o dialogi z omawianych dramatów, a co za tym idzie stały się odniesieniem do cytatów przytaczanych w pracy. :) 


 Powyższe dwie ilustracje obrazują ewentualne diabelskie rozrywki w piekle :) Natomiast dwie poniżej zejście Chrystusa do Piekieł. :) Taki jakiś mocarny ten Chrystus mi wyszedł :P .


Dwie poniższe ilustracje przedstawiają pobojowisko jakie Syn Boży po sobie zostawił, a ostatnia jest nieco odmienna ponieważ skupia się na Judaszu, który zdając sobie sprawę ze swojej zdrady i cierpiąc z poczucia winy postanowił się powiesić :). Naturalnie czuwał nad tym nikt inny jak tylko - Diabeł ;) 
                                                       

Co mnie bardzo uradowało ilustracje spotkały się z dużą aprobatą u komisji egzaminacyjnej, zresztą również ze strony mojej promotorki, bo przecież ona jako pierwsza zaakceptowała pomysł :)


Mam nadzieję, że w tym szarym i ponurym dniu jak dziś udało mi się wywołać trochę uśmiechu na waszych twarzach moim przedziwnym pomysłem magisterskim :P Tych pomysłów to jeszcze się pewnie namnoży, ale do tego czasu przerobimy wiele teorii :P 
Do następnego !!! Trzymta się ciepło moje dziubaski ! 


16 komentarzy:

 1. Świetne definicje. Przyjemnie się czytało i oglądało.^^

  OdpowiedzUsuń
 2. boskie definicje
  Fajnie się czytało
  http://pa0lkalove.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się te karykaturki. Bardzo lubię takie rzeczy oglądać, bo sama nie mam do czegoś takiego głowy. Pozdrawiam mrszuza.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Łał, masz wielki talent, naprawdę :) Na pewno promotor i recenzent zdziwił się jak zobaczył te ilustracje w Twojej pracy dyplomowej, ale oczywiście było to pozytywne. Zazwyczaj dajemy jakieś tam zdjęcia, oczywiście powiązane, ale nie własne, a tutaj takie zaskoczenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) A no taki szalony pomysł mnie nawiedził. "Nikt jeszcze czegoś takiego nie wprowadził w życie" - myślę, więc postanowiłam spróbować. Bardzo się cieszę, że diabły i pomysł się podoba :3

   Usuń
 5. Świetnie są te rysunki. Masz naprawdę wielki talent. Ja z niedługo będę brała się za pisanie swojej pracy zaliczeniowej, co myślicie o takiej usłudze http://www.pisanie-prac.org.pl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję ! :) A usługę odradzam, za coś takiego można zostać zdyskwalifikowanym a profesorzy bardzo często się orientują, że praca nie należy do osoby, którą oceniają. Jest to w pewnym sensie także oszustwo, dlatego też uważam, że każdy powinien spiąć się w sobie i sam napisać pracę najlepiej jak potrafi. Poza tym ryzyko oblania dla mnie wydaje się zbyt duże i osobiście wolałabym mieć czyste sumienie, aby nikt mi nie mógł niczego zarzucić. Ponad to osoba, która sama pisze pracę jest dobrze zorientowana w temacie i źródłach, z których korzystała a co za tym idzie, potrafi się wybronić w razie wszelakich pytań z zewnątrz. Myślę, że lepiej jest napisać pracę samemu ale z drobną pomocą, niż oddać tą robotę komuś innemu. :)

   Usuń
 6. Talent masz na prawdę ogromny ! :) Rób coś w tym kierunku i szkol się, gdyż nie warto zaprzepaścić takiego talentu :) Pozdrawiam i życzę sukcesów !

  OdpowiedzUsuń
 7. Oglądam Twoje prace i nie mogę wyjść z podziwu ! :) Są prześliczne ! Co Cię zainspirowało do podjęcia dalszych kroków w kierunku malarstwa ? Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziekuję !
   Cóż, zawsze to lubiłam i zawsze do tego wracałam w wolnych chwilach. Ostatecznie uznałam, że to moja pasja i chcę ją rozwijać :)
   Pozdrawiam również !

   Usuń

----