sticky

  • wydarzenia
  • galeria
  • portfolio

poniedziałek, 25 lutego 2013

Tworzymy projekt :)

Czyli projektujemy wzór z zachowaniem szkicu linearnego i koloru jednocześnie:)

Dzisiaj będzie krótko. Temat jest banalny  ale niezbędny  ponieważ potrzebę tworzenia projektu odczuwa się na każdym kroku.  Projekty na zajęcia z grafiki, projekty na witraż ... Ja w zasadzie, poza pracą tworzę projekty do domu.
Tak więc dzisiaj chciałam króciutko opisać, jak wygodnie stworzyć sobie taki projekt do przeniesienia na większe powierzchnie  ale  w taki sposób by mieć  i szkic linearny  a także zachować kolorystykę bez zbędnego powielania kartek.
Podstawą jest kolorowy papier pod pastele. Można użyć jakiegokolwiek odcienia. Ja przeważnie chwytam się za czarny a następnie kupuję biały brystol i tnę go na konkretne elementy, w tym przypadku cztery okna. Następnie wklejam je na czarny podkład z papieru układając tak, by tworzyły cztery osobne elementy jednocześnie składające się w całość. Kształt i ilość możecie dobrać sobie według własnego uznania. Ta metoda jest bardzo wygodna zwłaszcza jeżeli mamy na przedmiocie docelowym jakieś podziały na kwatery, np. : na drzwiach.
Na białych oknach rysujemy projekt - ołówkiem ale może być i inna technika czarno biała. Najlepiej użyć długopisu żelowego. Wtedy część linearna będzie wyglądać estetycznie. 


Kiedy już mamy linearny projekt gotowy  używamy kalki technicznej i przykładamy ją do rysunku. Odmierzamy ją sobie i ucinamy tak, by rozmiarowo pokrywała się z projektem  a następnie doklejamy ją do projektu za pomocą taśmy klejącej lub czegokolwiek innego co będzie wyglądać estetycznie. Stworzy nam to rozkładającą się kartkę. Przykładamy kalkę do linearnego rysunku i kreślimy na niej kolory w miejscach gdzie prześwituje nam linearny rysunek.


Kontury można sobie nałożyć także i na część kolorową projektu, chociaż nie koniecznie. Kolorować można czymkolwiek  ale dla mnie chyba najwygodniejsze są kredki. Potem już tylko składamy dwie warstwy w całość i wszystko gotowe.


W ten oto sposób mamy  projekt linearny oraz w kolorze w jednym elemencie. Bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie, nieprawdaż ? Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

----