Czyli projektujemy wzór z zachowaniem szkicu linearnego i koloru jednocześnie:)
Dzisiaj będzie krótko. Temat jest banalny ale niezbędny ponieważ potrzebę tworzenia projektu odczuwa się na każdym kroku. Projekty na zajęcia z grafiki, projekty na witraż ... Ja w zasadzie, poza pracą tworzę projekty do domu.
Tak więc dzisiaj chciałam króciutko opisać, jak wygodnie stworzyć sobie taki projekt do przeniesienia na większe powierzchnie ale w taki sposób by mieć i szkic linearny a także zachować kolorystykę bez zbędnego powielania kartek.
Podstawą jest kolorowy papier pod pastele. Można użyć jakiegokolwiek odcienia. Ja przeważnie chwytam się za czarny a następnie kupuję biały brystol i tnę go na konkretne elementy, w tym przypadku cztery okna. Następnie wklejam je na czarny podkład z papieru układając tak, by tworzyły cztery osobne elementy jednocześnie składające się w całość. Kształt i ilość możecie dobrać sobie według własnego uznania. Ta metoda jest bardzo wygodna zwłaszcza jeżeli mamy na przedmiocie docelowym jakieś podziały na kwatery, np. : na drzwiach.
Na białych oknach rysujemy projekt - ołówkiem ale może być i inna technika czarno biała. Najlepiej użyć długopisu żelowego. Wtedy część linearna będzie wyglądać estetycznie.
Na białych oknach rysujemy projekt - ołówkiem ale może być i inna technika czarno biała. Najlepiej użyć długopisu żelowego. Wtedy część linearna będzie wyglądać estetycznie.
Kiedy już mamy linearny projekt gotowy używamy kalki technicznej i przykładamy ją do rysunku. Odmierzamy ją sobie i ucinamy tak, by rozmiarowo pokrywała się z projektem a następnie doklejamy ją do projektu za pomocą taśmy klejącej lub czegokolwiek innego co będzie wyglądać estetycznie. Stworzy nam to rozkładającą się kartkę. Przykładamy kalkę do linearnego rysunku i kreślimy na niej kolory w miejscach gdzie prześwituje nam linearny rysunek.
W ten oto sposób mamy projekt linearny oraz w kolorze w jednym elemencie. Bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie, nieprawdaż ?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz