Kredki i gejsza - podejście drugie :)
Po raz kolejny postanowiłam wrócić do tematu gejszy ale tym razem od nieco innej strony. Dzisiaj spojrzymy jej w.....plecy. Tak, ujęcie od tyłu strasznie mnie fascynuje, ponieważ nie widzimy twarzy co jest bardzo tajemnicze i intrygujące. Poza tym kto nie lubi spoglądać na ponętną karkóweczkę ;)
Jak już wcześniej wspomniałam, najistotniejsze są dla mnie wzory na tkaninie. Nie chodzi o to aby wszystko było takie jak na zdjęciu ale żeby oddać ten charakter tkaniny, kolory i piękno oraz światłocień.
- Przede wszystkim istotny jest rysunek linearny. Od tego zaczynam. Następnie wypełniam na czarno włosy, zgodnie z kierunkiem ułożenia fryzury by potem przejść do wypełnienia na biało karku, z zaznaczeniem charakterystycznych pasków naturalnego koloru ciała, które biegną od potylicy w dół .
- Nieco później zaczęłam się bawić w zaznaczenie cienia i jak on układa się na skórze, oraz jak zachowuje się w kontakcie z tkaniną .
- Kolejną istotną rzeczą są ozdoby we włosach. Nałożyłam sobie wstępne, kolorystyczne wypełnienie a potem zaczęłam je przyciemniać. W środkowej części dekoracji nałożyłam czerwoną kredką paski tak jak układały się w naturze a na koniec poprawiłam bielą światło oraz jego rozłożenie w poszczególnych warstwach dekoracji.
- W prawej ozdobie po zaznaczeniu cienia rozjaśniłam punktowo sporadyczne miejsca białą farbą akrylową. Dzięki temu połysk lepiej się odznacza.
- W między czasie zajęłam się wzorem na kimonie. Białą kredką zaznaczyłam dekoracje oraz linie kwiatowe i wypełniłam resztę mocną czerwienią. Następnie zajęłam się resztą wzorów na pozostałej części ubrania. Na bieżąco zaznaczyłam sobie kolorystycznie poszczególne jego elementy.
- Kiedy już wzory mamy skończone, nakładamy na nie światłocień przyciemniając konkretnym kolorem poszczególne elementy. Potem zabieramy się za kimono i wypełnianie całej jego reszty bazowym odcieniem - fioletem. Pierwszą warstwę nakładam zawsze delikatnie. Potem dopiero przyciemniam dokładając czerni. Wszystko kolorujemy zgodnie z kierunkiem ułożenia materiału.
- Na koniec zajmuję się elementem wieńczącym szeroki pas kimona. Zaczynam tak samo jak z pozostałą częścią stroju. Zaznaczam sobie poszczególne dekoracje i wypełniam kolorami, nakładając światłocień.
- W dekoracjach można sobie poużywać według własnej woli, dodając wiele elementów wzbogacających efekt wzoru ale oczywiście tak. by nie przesadzić. Czasem warto dać się ponieść fantazji albo po prostu zwykłej przyjemności tworzenia.
Na sam koniec wszystko dodatkowo przyciemniamy i wprowadzamy ewentualne poprawki.
Maiko desu ka |
Again, I am so impressed with your step by step drawing lessons!
OdpowiedzUsuńThank you so much !!! I'm verry glad to hear that :D :):):)
UsuńA ja kolejny raz jestem zakochana w kolejnej Twojej Gejszy Tatu! BOMBA!!!
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę !!!Dziękuję , jeszcze się na pewno jakieś pojawią :D
Usuń